Piimatund Imaveres

Kevad 2009

Igaüks meist peaks teadma, kuivõrd tähtsal kohal meie toidulaual on piim ja piimatooted. Sisaldab ju piim organismile vajalikke valke, piimarasvu, süsivesikuid, vitamiine, mineraalaineid, ensüüme, mikroelemente. Ligi kolmveerandi vajaminevast kaltsiumist saame piimast ja piimatoodetest. Kaltsium koos teiste komponentidega kindlustab aga õige luutiheduse ning normaalse vererõhu näitajad, paraku on tohtrid viimasel ajal hõivatud eriti just selliste hädadega. Järelikult ei ole piimatoodete tarbimine küllaldane, kaupluselettidel pakutakse ju hoopis ahvatlevamaid kaupu.
Eesti Piimandusmuuseum annab tõhusalt täiendavaid teadmisi sel alal, samas aga saame ka ise ehtsat võid valmistada. Asja teeb põnevamaks võistlusmoment, sest külastajad jaotatakse rühmadeks ning selgitatakse, milline seltskond saab või kõige kiiremini valmis. Selles võistluses on küll kõik võitjad, sest igaüks saab leivakääru värske võiga ning ka pett maitseb üllatavalt hästi!
Mängida saab ka suurt ja põnevat põrandamängu, mille käigus saab teada piima teekonna laudast poeletini.
Samas lähedal saame külastada hoopis eksootilisi tegelasi: Sassi talus tunnevad end päris koduselt jaanalinnud, emud, nandud. Sõbraks tuleb end tegema ka armas poni, kellele lapsed eriti meeldivad.

Õpperetke kestvus 7 tundi.

Hind õpilasele, kui rühmas on 45 last 225 krooni, kui rühmas on 30 last 305 krooni.
Hinnad on arvestatud Tallinnast lähtuvalt. Mujalt tulijatele ja täiskasvanute gruppidele arvestame hinna personaalselt.
Hinna sees programm, reisijuhi teenused ning bussitransport.
Lisatasu eest võimalus süüa jaanalinnu munast omletti.

Tellimine:
MTÜ Loodusring
Telefon 607 0045
info@loodusring.ee
www.loodusring.ee

Võid meisterdamas.