Metsapäev ehk igaühele oma puu

Kevad 2009

Sobib kõigi vanuserühmadele 1-12 klassidele ja ka täiskasvanutele ilusaks poolepäevaseks väljasõiduks.

Mis on mets? Tahad olla üks nende seast, kellel on oma puu? Läheme Lahemaa metsa tutvuma, kes on puud, miks me neid vajame, kuidas kasvatatakse väikeseid puid, nende eest hoolitsetakse ja kuidas neid koolitatakse Saame teada, mis on heistrid. Vaatame erinevate puude seemneid ja vilju.
Väide, et igaüks peab elu jooksul vähemalt ühe puu istutama, peab paika – kõik tulijad istutavadki metsa vähemalt ühe puu! Vaatame puid nende erinevates kasvuetappides, võrdleme nende kasvukiirusi. Üritame ka puude vanuseid määrata.
Kellele on mets koduks, kes elavad puude peal ja sees ning puude all? Õpime puude kõrgust ning ümbermõõtu määrama. Saame teada, mis vahe on tihumeetril ja ruumimeetril. Vaatleme spetsiaalsete luupidega pungi, puukoort, okkaid ja taimi ning elusolendeid, kes oma pea on mullast või põõsast välja pistnud.
Uurime veel, millised loomad ja linnud ohustavad väikest ning suurt metsa ja kuidas puid nende eest kaitsta. Saame teada, kes on need kurikuulsad metsakahjurid, keda inimesed mitte üldse ei salli.
Tutvume metsakasutusega erinevatel aegadel ja erinevateks otstarveteks. Kuuleme, mida on võimalik teha kasest, männist, kuusest jt. puuliikidest.
Kui jookseb puu eluvedelik (kasemahl), saavad kõik seda maitsta.
Sööme ja joome sooja sööki püstkojas ning mängime teemakohaseid mänge.
Päeva lõpuks saavad paremad puudeistutajad autasustatud.
Igaüks saab kaasa kaardi, kuhu on märgitud istutatud puude asukoht koordinaadi täpsusega, et hiljem tulla ja oma lapsukestele (istutatud puudele) kaasa elada, vaadata, kuidas puudel on läinud ja kuidas nemad (ning kes nendel) elavad.

Õpperetke kestvus 5 tundi.
Hind õpilasele, kui rühmas on 45 last 270 krooni, kui rühmas on 30 last 330 krooni.
Hinnad on arvestatud Tallinnast lähtuvalt. Mujalt tulijatele ja täiskasvanute gruppidele arvestame hinna personaalselt.
Hinna sees programm koos söömisega, reisijuhi teenused ning bussitransport.

Tellimine:
MTÜ Loodusring
Telefon 607 0045
info@loodusring.ee
www.loodusring.ee