Jõulud maal Arma ratsatalus

Jõuluaeg ratsatalus erineb kõvasti kiirustamisest ja melust linnas. Meil on jõuluaeg rahulik ja pakume ka külalistele võimaluse võtta aeg maha ja looduse ja loomade keskel nautida rahulikku jõuluaega ja tunda isetegemisest rõõmu.
Teeme ühise ringkäigu ratsatalus ja tutvume hobustega, keda on talus 16 ja kitsekestega, keda võib ka toita. Räägime jõulutraditsioonidest meie talus ja uskumutest vanal ajal. Kuna plaanis ka hobusega sõita, siis vaatame kuidas ja millega hobune ree ette rakendatakse. Teeme reesõitu või kui lund pole siis vankrisõitu. Peale sõitu viime hobuse talli ja pakume heina ning tutvume hobuste talliga.
Jõuluajal on Arma ratstalus avatud töötuba, kus valmistatakse looduslikest materjalidest kaunistusi oma talule ja kingitusteks. Üheskoos õpime ka mõned kasulikud võtted ja meisterdame vastavalt vanusele midagi toredat ja kaunist.
Seejärel valmistume retkeks loodusesse. Tee viib meid läbi metsa ja hobusekoplite metsapäkapikkude kotta. Teel jätame külakosti ka metsloomadele. Kojas põleb lõke, kõikjal on näha metsapäkapikkude toimetamise jälgi. Tutvuda saab tööriistadega ja näha erinevaid pooleliolevaid töid. Väiksematele lastele on metsapäkapikud jätnud üllatuse ja juhtnöörid selle leidmiseks. Suuremaid ootab aga maastikumäng, kus ühiselt osavust proovida ja koostegemist nautida. Ka on päkapikud katnud laua, kus ootab kuum jõulutee ja pehme piprakook.

Õpperetke kestvus 7 tundi.
Hind õpilasele, kui rühmas on 45 last 270 krooni, kui rühmas on 30 last 345 krooni.
Hinnad on arvestatud Tallinnast lähtuvalt. Mujalt tulijatele arvestame hinna personaalselt.
Hinna sees jõuluprogramm, reisijuhi teenused ning bussitransport.

Tellimine:
MTÜ Loodusring
Telefon 607 0045
info@loodusring.ee
www.loodusring.ee