Filmiprogramm „Pildikesi Kevadest” Palamusel

Kevad 2009

„Kevade” filmimise algusest täitus 1. märtsil  40 aastat. Just sel päeval filmiti Palamusel esimesed kaadrid üle lagendiku sõitvast reest ning Imeliku ja Kuslapi koolitulekust. Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum tähistab „Kevade” filmivõtete algust teemakohaselt ning kutsub kõiki huvilisi Palamusele filmi „Pildikesi kevadest” salvestusele.

Osaleda on võimalik 20.-28. aprillini ning 07.-15. maini. Lisaks tegelastele, kel on sõnaline roll, on võimalik osaleda  veel kihelkonnakooli- ja saksapoiste ning tüdrukute osades.

Minimaalne näitlejate arv on 20 (maksimaalselt 40) ning Palamusele tulles peavad kõigil näitlejatel olema tekstid pähe õpitud. Tekst on saadaval muuseumi kodulehel menüüst ""Kevade"- 40" all internetis:

http://www.palmuseum.ee/index.php/page_id/105

Korraldajate poolt on kostüümid, rekvisiidid ja muu, mis puudutab salvestamise tehnilist külge.

Filmiprogrammi sisu:

Igale osalevale rühmale antakse „Kevade” võttepaikadest ajalooline ülevaade. Osalevad näitlejad riietatakse ajastukostüümidesse ning seatakse salvestuseks valmis. Režissööri juhtnööride järgi hakatakse stseenide kaupa filmima. Salvestatud materjali pikkus on 20 minutit. Kogu programmi kestvus on 2,5 tundi. Teie rõõmsa ja sisuka päeva tulemusena valmib DVD, mis mälestusena Palamusel-käigust muutub aegade möödudes hindamatuks.

Valmis monteeritud DVD eksemplar saadetakse 2009. a. septembri jooksul Teile sobilikul aadressil.

Võtke kaasa hea tuju!

-------------------------------------------------------------------------

Õpperetke kestvus 9 tundi.
Hind õpilasele, kui rühmas on 40 last 250 krooni, kui rühmas on 30 last 340 krooni.
Hinnad on arvestatud Tallinnast lähtuvalt. Mujalt tulijatele arvestame hinna personaalselt.
Hinna sees bussitransport, reisijuhi teenused ja filmiprogramm Palamusel.

Kõigil osalevatel näitlejatel ja rühma liikmetel palutakse filmimise ajal olla tähelepanelik ning jälgida korraldajate soovitusi ja korraldusi.

Enne salvestamise algust selgitatakse kõigile osalejaile filmimise põhimõtteid, eesmärke ja tingimusi. Korraldustele mitteallumine võib endaga kaasa tuua salvestuse katkestamise, mille tagajärgede eest vastutavad filmis osalejad.

Tellimine:
MTÜ Loodusring
Telefon 607 0045
info@loodusring.ee
www.loodusring.ee